این شهر هجدهمین مقصد گردشگری جهان است. آب و هوای هامبورگ، برای مهاجرت به آلمان واقع در رودخانه البه، کاملاً اقیانوسی است. این شهر چندان سرد نیست و فقط در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه دمای هوا در حدود صفر درجه سانتیگراد است. اگر از طرفداران کنسرت، تئاتر، سینما و به طور کلی رویدادهای فرهنگی هستید، هامبورگ مرکز این رویدادها است. حمل و نقل عمومی با اتوبوس، قطار و کشتی سازماندهی می شود و به طور کلی حمل و نقل عمومی در این شهر ارزان تر از بسیاری از شهرهای مهم آلمان است. این شهر از نظر ورزشی به عنوان پایتخت ورزشی آلمان شناخته می شود و قدم خوبی برای شروع یک ورزش حرفه ای برای نوجوانان است.

 
متوسط ​​درآمد در هامبورگ 2156.46 یورو و میانگین کل هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر حدود 1500 یورو است.
 
طبق آمار رسمی سایت Numbeo، هزینه ها حدود 119.06 درصد گرانتر از تهران است، در حالی که قدرت خرید مردم 151.47 درصد بیشتر از تهران است.
 
هامبورگ دارای 17 دانشگاه است که 6 دانشگاه دولتی هستند
دانشگاه هامبورگ به همراه دانشکده پزشکی، دانشگاه هافن سیتی، دانشگاه موسیقی و تئاتر، دانشگاه اپندورف، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ و دانشگاه فناوری هامبورگ از دانشگاه های مهم هامبورگ هستند.
 
برلین با جمعیتی حدود 3.7 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر آلمان است
60 درصد برلینی ها دین ندارند. نمای شهر برلین هنری است و زوایایی از مدرنیته دارد. به دلیل قرار گرفتن برلین در منطقه ای به نام دشت های اروپا، این شهر دارای آب و هوای معتدل است و حدود 40 درصد از مساحت برلین را جنگل ها، رودخانه ها، پارک ها و دریاچه ها تشکیل می دهد. با وجود اینکه میانگین رطوبت هوا 84 درصد است، بارش برف چندانی در این شهر وجود ندارد و تنها در ماه های آذر تا اسفند است.
 
برلین شهر تکنولوژی آلمان است
برلین شهری با فرهنگ متمدن، سیاست خاص و رسانه های فراوان است. موسسه اصطهباناتی اقتصاد برلین مبتنی بر علم نهادینه شده است و دارای طیف گسترده ای از شرکت ها و خدمات با فناوری پیشرفته است. صنایع تحقیقاتی، شرکت های رسانه ای، فناوری و اطلاعات، داروسازی، مهندسی پزشکی، فناوری الکترونیک و غیره. در این شهر فراوان هستند.
 
این شهر دارای چهار دانشگاه دولتی و بیش از 30 دانشگاه خصوصی و فنی است که طیف وسیعی از رشته ها را ارائه می دهند.
 
متوسط ​​درآمد در برلین 2043.15 یورو و میانگین کل هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر حدود 1400 یورو است. طبق آمار رسمی در سایت Numbeo، در سال 2021 هزینه ها حدود 103.56 درصد گرانتر از تهران است و در عین حال قدرت خرید مردم 154.72 درصد بیشتر از مردم تهران است.
 
 
 
 
 
 
آلمانی ها در فرانکفورت، نیویورک
تجارت و هنر تنها دو کلمه ای هستند که می توانند فرانکفورت را توصیف کنند. از نمایشگاه های هفتگی مشهور جهانی در فرانکفورت تا بورس اوراق بهادار، این شهر به "نیویورک اروپا" تبدیل شده است. اما در نظر داشته باشید که تعداد مهاجران در این شهر به قدری زیاد است که پس از خروج از ایستگاه (hauptbahnhof) باید به چند متکدی کمک کنید تا بتوانند نفس راحتی بکشند. تعداد کارتن خواب هایی که در این محله می بینید شما را شگفت زده می کند. فرانکفورت دارای آب و هوای با میانگین دمای 10 درجه سانتی گراد است. فرانکفورت شهری بسیار تجاری و تجاری است.
 
خوب لباس بپوشید و بسیار محترمانه رفتار کنید تا جامعه آلمان شما را از پناهجویان جدا کند. این برای زندگی در آلمان، به خصوص در شهری مانند فرانکفورت بسیار مهم است.
 
متوسط ​​درآمد در فرانکفورت 2787.68 یورو است و میانگین کل هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر حدود 1600 یورو است.
 
دوسلدورف ششمین شهر قابل زندگی در جهان است
دوسلدورف بزرگترین مرکز تجارت بین المللی در جهان و هفتمین شهر پرجمعیت آلمان است. این شهر میزبان Fortune Global 500 و DAX است و میزبان یک پنجم از بهترین نمایشگاه های جهان است. دوسلدورف یک منطقه آبرفتی است که بر روی ماسه و گل ساخته شده است. تابستان در این شهر گرم است و در زمستان بارش برف خفیف است. کارناوال های Renish هر ساله در ماه های فوریه و مارس در رودخانه مین برگزار می شود.