قبلاً مقاله ای را به عنوان ثبت شرکت در سایت منتشر کرده بودیم که مدت زیادی در سایت بود، اما از نظر تعداد بررسی ها مقاله خوبی به نظر نمی رسید، زیرا زمانی که مقاله را منتشر کردیم، من نویسنده مقاله بودم. مقاله. من تجربه زیادی در زمینه ثبت و مسائل حقوقی نداشتم و نوشته های من و همچنین مقالات موجود در اینترنت در بسیاری از موضوعات مانند مفهوم کلی ثبت شرکت، فرآیند ثبت شرکت، مقاله ای طنزآمیز و بی معنی به نظر می رسید. هزینه های ثبت شرکت را به خوبی به نام شرکت و یا حتی استعلام شرکت های ثبت شده ذکر نکردیم بنابراین تصمیم گرفتیم مقاله را با تغییرات جدید بازنویسی کرده و مجددا در اختیار شما مخاطبین عزیز قرار دهیم.

 
اینفوگرافیک عمومی و ساده مراحل ثبت شرکت
 
 
100% به شما این اطمینان را می دهیم که پس از مطالعه این مقاله دیگر نیازی به تحقیق در مورد ثبت شرکت خود نخواهید داشت و می توانید با دیدی باز و با اطمینان تصمیم به ثبت مجموعه خود بگیرید.
 
در ضمن قسمت امتیاز دهی (5 ستاره بالاترین امتیاز) بخش پرسش و پاسخ و درج نظرات در این قسمت فعال شده است و شما خوانندگان عزیز پس از مطالعه این مقاله می توانید به آن امتیاز دهید یا درج کنید. اظهار نظر.
 
برای اینکه مقاله فعلی از نظر کیفی با مقاله قبلی متفاوت باشد، مقاله قبلی را دوباره در انتهای صفحه قرار دادیم و تشخیص کیفیت مقاله فعلی از انتشارات قبلی یا سایر انتشارات اینترنتی را به عهده کاربران گذاشتیم.
 
پس به ما بپیوندید
 
در ابتدا قبل از اینکه در مورد نحوه ثبت شرکت، مدارک لازم، هزینه ها و مراحل ثبت شرکت صحبت کنیم، لازم است به نکته ای اشاره کنیم.
بسیاری از مردم چون کالا یا خدماتی را ارائه می دهند و شرکتی را ثبت می کنند و نام این کالاها و خدمات را در شرکت خود می گذارند، فکر می کنند که هیچکس نمی تواند از طرف آنها چنین کاری انجام دهد، اما سخت است، اشتباه می کنند!!!
 
ثبت شرکت مانع از استفاده شخص دیگری از نام محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید نیست، نام شرکت شما تنها نام شخص حقوقی ثبت‌کننده است و اگر می‌خواهید از این نام برای ثبت شرکت محصولات یا خدمات شما استفاده شود، باید از آن محافظت کنید. علامت تجاری، کلیه مسائل مربوط به ثبت علامت تجاری در صفحه مربوطه توضیح داده شده است.
 
 
 
تعریف شرکت به زبان ساده:
این شرکت همانطور که از نامش پیداست از خانواده کلماتی مانند شراکت و شریک است. به طور کلی شرکت به این معناست که افراد (از 2 نفر به بعد) دور هم جمع شده و با تشکیل گروه و انجام فعالیت های اقتصادی با این گروه، سود می برند و پس از کسر هزینه های انجام شده، مابقی سود را تشکیل می دهند. بین اعضای شرکت توزیع شود.
 
در جامعه مدرن افراد زیادی را می بینیم که با هم فروشگاه دارند، شریک هستند یا کسب و کاری راه انداخته اند و به تجارت مشغول هستند. ناخودآگاه بدون ثبت رسمی شرکت، وظایف شرکت را انجام می دهند و قوانین آن را رعایت می کنند، اما با یک تفاوت که فعالیت آنها رسمی نیست!!!
 
شرکت ها معمولا به دو دسته شرکت های تجاری و شرکت های مدنی تقسیم می شوند
 
یک شرکت
 
این شرکت نوعی شرکت است که بر اساس قانون تجارت تشکیل می شود و هدف از ایجاد آن جلب سود و تقسیم آن بین اعضا می باشد و تمامی فعالیت های شرکت حول محور امور تجاری و بازرگانی شکل می گیرد. دسته بندی شرکت های تجاری به 7 دسته زیر تقسیم می شود که به عنوان یک نوع شرکت می شناسیم
 
الف - 1 - شرکت سهامی خاص (سهامی خاص و عام)
 
الف - 2 - شرکت با مسئولیت محدود
 
الف - 3 - مشارکت
 
الف-4 - شرکت غیر سهامی
 
الف - 5 - شرکت سهامی
 
الف - 6 - شرکت وابسته
 
الف-7 - جامعه تعاونی تولید و مصرف
 
ب) شرکت های عمرانی
 
شرکتی است که از اجتماع متشکل از مالکان متعدد در یک سایت به صورت پراکنده تشکیل شده و از ادغام سهام پولی و غیر پولی اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی می شود، با این تفاوت که مالکیت سرمایه به شرکت منتقل می شود. شخص حقوقی پیدا نمی کند و هر شخصی مالک سرمایه خود است و پرونده ها به صورت مشترک اداره می شود.
 
محبوب ترین انواع شرکت هایی که بیشتر می شنویم موارد زیر است
 
شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت با مسئولیت محدود نوعی شرکت تجاری است که حداقل با 2 شریک قابل ثبت است.
 
افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب می کنند. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت یک میلیون ریال می باشد. مدت تصدی هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود نامحدود است مگر اینکه در اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. مسئولیت و ضمانت شرکا در شرکت با مسئولیت محدود تا سقف سرمایه می باشد. در خارج از کشور، برای تجارت و امور عمومی، اغلب یک شرکت با مسئولیت محدود (LTD) را انتخاب کنید.
 
دوست سهامدار خصوصی