راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید

آخرین تغییر: 2019/07/17

 

بدانید جاروبرقی چه نوع جارو برقی دارد ، آیا جاروبرقی دارای کیف بهتر از کیسه ای است که دارای مخزن است و هنگام خرید جاروبرقی جدید به چه نکاتی توجه کنید!

 

ایزور: Shutterstock

چه نوع جاروبرقی وجود دارد؟ کدام جاروبرقی ها برای مبتلایان به آلرژی بهتر است؟ جارو برقی با کیسه یا بدون آن؟ فیلتر HEPA چیست؟

ما همه چیز را که باید قبل از خرید جاروبرقی جدید بدانید ، مورد بررسی قرار دادیم.

انواع جاروبرقی + که برای آنها در نظر گرفته شده است

1. جاروبرقی شیب دار

 

محبوب ترین نوع جاروبرقی در کشور ما ، بیشتر به دلیل تنوع و سهولت استفاده از آن.

این دستگاه به راحتی قابل حمل است ،  بنابراین می توانید پله ها ، مبلمان ، پرده ها ، مکان های صعب العبور و ماشین را با آن تمیز کنید. بیشتر دارای افزونه هایی است که امکان استفاده در مکان های مختلف را می دهد. 

جارو برقی نشسته  به دلیل شیلنگ  مسیر مکش طولانی تری دارد . مشکل این است که شما باید آن را به عقب بکشید ، بنابراین می تواند گیر کرده و به مبلمان آسیب برساند.

اگر با ستون فقرات خود مشکل دارید ، این جاروبرقی انتخاب مناسبی نیست زیرا هنگام استفاده از آن مجبور خواهید بود مدام خم شوید ، مگر اینکه جاروبرقی دارای دسته اکستنشن باشد.

2. جاروبرقی راست / میله ای

 

قبلاً فقط در فیلم های آمریکایی آن را می دیدیم ، اما یک جاروبرقی عمودی نیز در اینجا یافت می شود.

آنها مسیر مکش کوتاه تری دارند ، فرش ها و فرش ها را کاملاً و سریع تمیز می کنند و  برای صاحبان حیوانات خانگی انتخاب خوبی هستند. آنها نیازی به خم شدن مداوم ندارند و آنها را راحت تر از جاروبرقی شلنگ ذخیره می کنید.

اما به همین دلیل است که آنها بسیار سنگین تر و بلندتر از جاروبرقی های خوابیده هستند .

در صورت نیاز به تمیز کردن سطوح وسیع فرش و فرش ، جارو برقی را انتخاب کنید. اجتناب از سطوح حساس تر و دسترسی سخت.

جاروبرقی های میله ای نیز عمودی هستند ، اما بسیار سبک تر و کمتر تمیز هستند. مانور آنها بسیار آسان است ، با باتری کار می کنند و نیاز به شارژ منظم دارند. 

فقط در صورت داشتن زمان برای جاروبرقی معمولی جاروبرقی را انتخاب کنید ، زیرا تمیز کردن عمیق اتاقهایی که مدت هاست نگهداری نشده اند سخت تر خواهد بود . 

3. جارو برقی دستی

 

آنها به عنوان مکمل جاروبرقی بزرگ عمل می کنند .

آنها برای تصادفات جزئی هنگامی که نمی توانید جاروبرقی معمولی را از کمد بیرون بیاورید ، و برای جاروبرقی اتومبیل و اثاثیه کاربردی هستند. 

اگر برای حمل جاروبرقی کلاسیک ناراحت هستید یا مناطق بسیار کوچک جاروبرقی دارید ، از آنها در ترکیب با جاروبرقی راست استفاده کنید .

آنها ضعیف تر و دارای ظرفیت کمتری هستند ، بنابراین نمی توان آنها را به عنوان جایگزین جاروبرقی های معمولی استفاده کرد.

آنها می توانند بی سیم و سیمی باشند. اگر از آنها در ترکیب با جاروبرقی بزرگتر استفاده می کنید ، پس برای راحتی بهتر است بی سیم باشید.

4. جاروبرقی روبات

جاروبرقی روبات

ما قبلاً به طور مفصل در مورد مزایا و معایب روبات های جاروبرقی نوشته ایم و به طور خلاصه باید این را بدانید.

ربات جارو برقی خوب برای مناطق کوچک بدون بسیاری از مبلمان و ترجیحا بدون حیوانات خانگی (به طوری که pooptastrophe به اتفاق نمی افتد شما ). 

هزینه آنها چندین هزار کوناست ، آنها برای انجام کار خود به زمان زیادی نیاز دارند و نسبت به جاروبرقی های بزرگتر ضعیف تر تمیز می شوند.

اگر ترجیح می دهید کل روز را با مادرشوهر خود بگذرانید تا یک ساعت جاروبرقی بکشید یا در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید که به مراقبت زیادی احتیاج ندارد ، پس خودتان را با یک جاروبرقی روباتیک درمان کنید . برای سایر موارد ، ما نوع دیگری از جاروبرقی را توصیه می کنیم. 

  مزایای معایب
کلاسیک مناسب برای اتاقها و سطوح مختلف
آنها دارای پسوندهای مختلف هستند
مسیر مکش طولانی
من می توانم روی مبلمان گیر کنم
قائم فرش های بسیار تمیز
بدون خم شدن هنگام استفاده
سنگین تر و بلندتر
کتابچه راهنمای مناسب برای تصادفات کوچک
به راحتی قابل حمل است
نمی توانم جاروبرقی بزرگ را جایگزین
قدرت و ظرفیت کمتر کنم
ربات او همه کارها را خودش انجام می دهد. او
به مکان های کمتر دسترسی می رود
باتری ناکافی برای مناطق بزرگ
قیمت بالا

ویژگی های جاروبرقی

با کیف یا بدون کیف؟

 

موضوعات معدودی وجود دارد که به همان اندازه اشتیاق را برانگیزد که آیا جارو برقی با کیف بهتر است یا بدون کیف .

هیچ تفاوتی در نظافت وجود ندارد و این فقط به سلیقه شخصی بستگی دارد .

کیسه ها باید مرتباً تعویض و خریداری شوند بنابراین بسته به تعداد دفعات جاروبرقی ، ممکن است هزینه اضافی بیشتری متحمل شوید .

در جاروبرقی بدون کیسه ، هر 6 ماه یکبار باید فیلتر را تعویض کنید. شما بیشترین صرفه جویی را روی فیلتر قابل شستشو صرفه جویی می کنید  زیرا نیازی به تعویض ندارد ، بلکه فقط به طور مرتب تمیز می شود.

غیر عملی است که اغلب هر مدل به نوع خاصی از کیف نیاز دارد . مانند چاپگرها و تونرهای عمومی ، می توانید از کیسه های عمومی با جاروبرقی نیز استفاده کنید. اما در این صورت مراقب گارانتی و خدمات باشید!

جاروبرقی با کیسه برای مبتلایان به آلرژی بهتر است زیرا تماس با گرد و غبار بسیار کمتر از جاروبرقی با مخزن است. اما به همین دلیل تشخیص زمان پر شدن کیسه سخت است ، در مقابل مخزنی که به وضوح زمان خالی شدن آن را نشان می دهد. 

اگر جارو برقی با کیف خریداری می کنید ، مدلی تهیه کنید که تا کیسه را داخل آن قرار ندهید ، نمی توانید آن را روشن کنید. زیرا اگر جاروبرقی را شروع کنید و کیسه ای در دستگاه وجود نداشته باشد ، آشفتگی گرد و خاکی ایجاد می شود. برای بهترین ها اتفاق می افتد.

و یک چیز دیگر - اجازه دهید چنین جاروبرقی کیسه را از بالا پر کند ، زیرا در این صورت گرد و غبار بیشتری در آن جا می گیرد. شما مجبور خواهید بود آن را کمتر تغییر دهید ، بنابراین صرفه جویی می کنید.

فیلتر آب

 

جاروبرقی های فیلتر آب تقاضای بیشتری دارند ، اما اگر از حساسیت رنج می برید ، بهترین راه حل هستند .

آنها بزرگتر ، سر و صدا تر و سنگین تر هستند ، اما بهتر تمیز می شوند. اگر چند قطره اسانس در آب بریزید ، پس از جاروبرقی اتاق بوی مطبوعی به خود می گیرد.

اگر جاروبرقی با فیلتر آب را انتخاب می کنید ، آماده باشید تا بعد از هربار استفاده از جاروبرقی را تمیز کنید. 

فیلتر HEPA

فیلتر HEPA (هوای ذرات معلق با راندمان بالا ) کنه ها ، کپک و سایر ذرات مضر را که فیلترهای کلاسیک به هوا نشت می کنند ، به طور موثر حذف می کند.

اگر هر یک از اعضای خانواده شما از آلرژی رنج می برند ، توصیه می کنیم جاروبرقی با فیلتر HEPA انتخاب کنید.

فیلتر HEPA با اعداد 10 تا 17 طبقه بندی می شود و تعداد بیشتر نیز نشان دهنده درصد بیشتری از آلرژن های حذف شده است.

برنامه های افزودنی

هنگام خرید جارو برقی ، آن را با چندین لوازم جانبی مختلف مجهز می کنید. لوازم جانبی به شما امکان می دهد از جاروبرقی خود به طور م onثر در سطوح مختلف استفاده کنید .

بسته به اینکه چه قسمت هایی در خانه شما غالب هستند ، باید متناسب با آن افزونه ها را انتخاب کنید. 

برخی از برس های معمولی همراه با جاروبرقی دارای دهانه مکش تا حد امکان هستند تا تمیز کردن دیوارها و لبه ها آسان تر شود. برای انعطاف پذیری و قابلیت مانور بهتر ، یک مفصل متحرک داشته باشید. 

اگر حیوانات خانگی دارید ، به دنبال برس باشید که برای تمیز کردن موهای حیوانات طراحی شده است. برای فرش های ضخیم و ضخیم ، یک برس عمیق بخرید که به عمق مواد نفوذ کند. 

برس مورد استفاده شما روی فرش می تواند به سطوح دیگر مانند پارکت یا لمینت آسیب برساند. در این حالت ، مطمئن شوید که جاروبرقی دارای یک پسوند برای چنین جاروبرقی است. معمولاً دارای الیاف طبیعی یا مصنوعی است. در صورت وجود چرخ ، آنها باید با لاستیک پوشانده شوند ، نه پلاستیک. چرخ های پلاستیکی سطوح حساس را خراش می دهند. 

ضمیمه شکاف برای جاروبرقی اتومبیل ها و مکان هایی که دسترسی به آنها دشوار است در اطراف و بین صندلی ها مفید خواهد بود. 

قدرت و بهره وری انرژی

باید بین قدرت موتور  ( ورودی ) و قدرت مکش  ( خروجی ) تمایز قائل شد .

حداکثر توان موتور 1600 وات است . متوسط ​​قدرت مکش بین 300 تا 400 وات است .

قدرت بالای موتور به معنی تمیز کردن بهتر نیست. یک موتور 1600W و یک موتور 1000W می توانند قدرت مکش یکسانی داشته باشند. برای استفاده کامل از پتانسیل قدرت مکش ، سطوح تمیز شده را با یک ضمیمه مکش مناسب ترکیب کنید.

اگر زمان و اراده ای برای جاروبرقی منظم دارید ، سپس جاروبرقی با قدرت مکش کمتر انتخاب کنید. اما اگر فقط گاهی اوقات نظافت می کنید ، دستگاه قدرتمندتری را انتخاب کنید که حتی گرد و غبارترین اتاقها را کاملاً تمیز کند. 

اخیراً جاروبرقی ها از نظر کارآیی انرژی با علامت A تا G مورد ارزیابی قرار می گیرند ، همانطور که در مورد دستگاههایی مانند یخچال و کولرها سالهاست که چنین بوده است.

 

منبع: سامسونگ

ارزیابی بهره وری انرژی جاروبرقی شامل 3 قسمت است:

  • کلاس انتشار مجدد گرد و غبار
  • کلاس کارآیی قالیشویی
  • کلاس کارآیی تمیز کردن کف سخت

کلاس انتشار مجدد گرد و غبار از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تخمین می زند که چقدر گرد و غبار از طریق هوای خروجی برگشت می یابد .

جلد

میزان صدای جاروبرقی معمولاً  بین 70 تا 80 دسی بل است . هر چیزی که در زیر آن وجود دارد به ویژه آرام تلقی می شود. هر 3 دسی بل نویز دو برابر می شود ، به این معنی که تفاوت بین 70 و 80 دسی بل بسیار زیاد است. 

سطح متوسط ​​سر و صدا بیشتر مزاحم نخواهد بود. اما اگر در ساختمانی زندگی می کنید که حتی سر و صدای ناچیز همسایگان را آزار می دهد ، اگر حیوانات خانگی حساسی دارید یا مجبورید حجم زیادی از فضا را به طور همزمان جارو کنید ، ارزش آن را دارد که از جاروبرقی آرام تری استفاده کنید.

نگران نباشید که یک جاروبرقی کم صدا کمتر کار می کند. مجموعه وسیعی از مدلهای بی سر و صدا وجود دارد که به همان میزان م effectivelyثر و گاهی حتی بهتر از مدلهای بلندتر تمیز می شوند. 

جاروبرقی های خوابیده ساکت تر از جاروبرقی های عمودی هستند. 

محدوده کاری

محدوده کار به فضایی اطلاق می شود که می توانید با جاروبرقی بدون نیاز به وصل کردن آن به پریز دیگر آن را تمیز کنید.

با افزودن 3 متر دیگر به سیم برق جاروبرقی ، آن را محاسبه می کنید. متداول ترین محدوده کاری 9 متر است .

کدام مارک جاروبرقی را انتخاب کنیم؟

معروف ترین مارک های جاروبرقی

قیمتها برای ساده ترین مدلهای جاروبرقی افقی تا حدود 2500 کونا و حتی بیشتر برای جاروبرقی ربات متغیر است.

یک خانوار معمولی یک جاروبرقی با کیفیت بالا با یک کیسه در محدوده 400 تا 600 کونا پیدا می کند ، در حالی که برای جاروبرقی های بدون کیسه لازم است به طور متوسط ​​چند صد کونا بیشتر کنار بگذارید.

یاد آوردن

  • جاروبرقی های خوابیده برای سطوح مختلف بسیار کاربردی است
  • مبتلایان به آلرژی به جاروبرقی با کیسه یا فیلتر آب نیاز دارند
  • قدرت مکش جاروبرقی بیشتر از قدرت موتور است
  • به بازدهی انرژی جاروبرقی توجه کنید