مرحله سوم ساخت سایت انتخاب نام برای فروشگاه اینترنتی است
 
انتخاب نام فروشگاه اینترنتی یکی از مهمترین مراحل ایجاد و ساخت فروشگاه اینترنتی است. در این مرحله باید نام مناسبی برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید. نامی که انتخاب می کنید بسیار مهم است و باید نامی را انتخاب کنید که در ذهن مخاطبانتان بماند.
 
در انتخاب نام برای فروشگاه اینترنتی خود بسیار دقت کنید و عجله نکنید. زیرا نامی که انتخاب می کنید باید با محصولات و موضوع فروشگاه اینترنتی شما مطابقت داشته باشد. همچنین باید نامی را برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید که خاص و جذاب باشد و همچنین مرتبط با کسب و کار و محصولات شما باشد.
 
 همانطور که گفتم، نامی که انتخاب می کنید باید نامی باشد که در ذهن مخاطبان و کاربران شما بماند. زیرا پس از انتخاب نام فروشگاه اینترنتی خود، مخاطبان و کاربران شما را با این نام خواهند شناخت. البته نام فروشگاه اینترنتی شما با نام برند شما یکی در نظر گرفته می شود. بنابراین، به همین دلیل باید در انتخاب نام ساخت سایت فروشگاه اینترنتی خود بسیار دقت کنید و نامی را برای سایت خود انتخاب کنید که با موضوع فروشگاه اینترنتی شما همخوانی داشته باشد.
 
به این نکته توجه کنید که نام فروشگاه اینترنتی شما با نام دامنه سایت شما یکی باشد. شما باید نام فروشگاه اینترنتی خود را با توجه به دامنه ای که می خواهید دریافت کنید انتخاب کنید. همچنین مانند وب سایت محمد جانبلاغی که دامنه آن https://www.janbalaghi.com/professional-website-design/ است.
 
برای انتخاب و تهیه دامنه مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود می توانید از ارائه دهندگان هاست و دامنه استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که انتخاب نام دامنه برای فروشگاه اینترنتی شما بسیار مهم است و نام فروشگاه اینترنتی شما باید با نام دامنه سایت شما یکی باشد.
 
فقط توجه داشته باشید که پس از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود نمی توانید نام دامنه فروشگاه اینترنتی خود را تغییر دهید. پس از انتخاب نام دامنه برای فروشگاه اینترنتی خود، بسیار مراقب باشید تا بعداً پشیمان نشوید!
 
 مرحله چهارم انتخاب مکان مناسب برای ساخت فروشگاه اینترنتی است
مرحله چهارم انتخاب مکان مناسب برای ساخت فروشگاه اینترنتی است
 
بعد از اینکه نام مناسبی برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب و تهیه کردید، قدم بعدی این است که به فکر فضای میزبانی مناسب و یک هاست با کیفیت ساخت سایت برای فروشگاه اینترنتی خود باشید. هاست به معنای فضایی است که تمام اطلاعات سایت فروشگاه شما در آن ذخیره می شود. انتخاب هاست برای فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است. این است که باید در انتخاب هاست مناسب دقت کنید و از هاست های با کیفیت و پر سرعت استفاده کنید.
 
در انتخاب و تهیه هاست برای فروشگاه اینترنتی خود دقت کنید زیرا میزبانی که برای فروشگاه اینترنتی انتخاب می کنید با سایت معمولی متفاوت است.
 
 فروشگاه اینترنتی دارای یک سری ماژول و افزونه های بیشتر برای افزودن امکانات به سایت فروشگاهی شماست، به همین دلیل باید هاست های باکیفیت و پرسرعت را انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.
 
میزبانی که انتخاب می کنید باید سریع و قدرتمند باشد. اگر تصمیم به ساخت یک فروشگاه اینترنتی دارید و می خواهید فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید، بهتر است همین حالا به فکر انتخاب یک هاست و فضای میزبانی مناسب و با کیفیت باشید. زیرا بسیاری از دوستان در ابتدا که قصد دارند فروشگاه اینترنتی خود را بسازند ساخت سایت به سراغ هاست های ساده و ارزان می روند و سپس آن را ارتقا می دهند. پیشنهاد می کنم تحت هیچ شرایطی چنین کاری را انجام ندهید بلکه از همان ابتدا یک هاست با کیفیت و سریع برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب و تهیه کنید.
 
 مرحله پنجم طراحی ظاهری فروشگاه اینترنتی
مرحله پنجم طراحی ظاهری فروشگاه اینترنتی
در مرحله پنجم ساخت فروشگاه اینترنتی، نوبت به طراحی و ساخت ظاهر فروشگاه اینترنتی می رسد. در این مرحله باید ظاهری مناسب برای ساخت سایت فروشگاه اینترنتی خود طراحی کنید. این مرحله یک فرآیند جداگانه برای راه اندازی و ساخت فروشگاه آنلاین شماست. همانطور که در ابتدای مقاله گفتم، راه های زیادی برای انتخاب ظاهر مناسب برای فروشگاه اینترنتی شما وجود دارد. می توانید خودتان بدون کدنویسی و برنامه نویسی ظاهری مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود طراحی کنید یا از شرکت های طراحی وب بخواهید که ظاهر فروشگاه اینترنتی شما را برای شما کدنویسی کنند.
 
 بهتر است از همان ابتدا به شما بگوییم که برای طراحی ظاهر فروشگاه اینترنتی خود شرکت های طراحی سایت را فراموش کنید زیرا با توجه به امکانات وب سایت فروشگاهی شما می توانند هزینه های زیادی را برای طراحی و ساخت فروشگاه از شما بگیرند. ظاهر فروشگاه اینترنتی شما طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی با طراحی و راه اندازی یک سایت کسب و کار معمولی متفاوت است و مطمئنا نیاز به سرمایه بیشتری دارد.
 
اگر می خواهید ظاهر فروشگاه اینترنتی خود ساخت سایت را خودتان طراحی کنید، می توانید از قالب های آماده برای ظاهر فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید. با پرداخت هزینه ای بسیار ناچیز می توانید ظاهری شبیه دیجی کالا برای خود طراحی کنید