پس از راه اندازی سایت خود باید به فکر رسیدن سئو سایت و خدمات سئو به اولین نتایج گوگل به خصوص رتبه اول گوگل باشید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر به نتایج برتر گوگل برای کلمات کلیدی سایت خود برسید چه اتفاقی می افتد؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا سئو مهم است و چرا باید به سئو و بهینه سازی سایت خود فکر کنید؟

 

با توجه به اینکه بسیاری از دوستان پس از راه اندازی سایت خود قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را دارند، به این فکر نمی کنند که چرا سئو مهم است.

 

هنگامی که رتبه 1 را در گوگل برای کلمات کلیدی دامنه خود کسب می کنید، باعث می شود ترافیک نامحدود روزانه به سایت شما وارد شود. زمانی که بازدید سایت شما افزایش پیدا کند، درآمد روزانه شما افزایش می یابد و مخاطبان هدف شما را به سایت شما جذب می کند.

 

سئو و بهینه سازی سایت از این جهت مهم است که وقتی سایت خود را بهینه می کنید، دیگر نیازی به هزینه های اضافی مانند تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در سایت های دیگران و حتی تبلیغات گوگل ندارید. شما می توانید در اولین نتایج گوگل کاملا رایگان ظاهر شوید.

 

مهمترین وظیفه شما پس از راه اندازی و ساخت سایت این است که کاری انجام دهید تا به اولین نتایج گوگل برسید. برای رسیدن به اولین نتایج گوگل دو راه وجود دارد، راه اول این است که برای گوگل ادز پول پرداخت کنید تا سایت شما را به اولین نتایج گوگل برای کلمات کلیدی مورد نظرتان برساند که ممکن است برای شما هزینه زیادی داشته باشد. و سرمایه زیادی لازم است.

 

راه دوم که کاملا رایگان است سئو و بهینه سازی سایت شماست. هدف اصلی ما از نوشتن این مقاله بهینه سازی سایت شماست.

 

تا پایان این مقاله با من همراه باشید تا ابتدا به شما بگویم چرا سئو مهم است و چگونه سایت خود را بهینه کنید. پس تا پایان این مقاله با من همراه باشید.

 

چرا سئو مهم است؟

 

1- اول اینکه این یکی از روش های کاملا رایگان بازاریابی اینترنتی است. اگر مقاله آموزش بازاریابی اینترنتی در سایت را مطالعه کرده باشید، می دانید که تعدادی از روش های بازاریابی اینترنتی نیاز به سرمایه اولیه دارند. اما سئو و بهینه سازی سایت یکی از روش های بازاریابی اینترنتی است که نیازی به سرمایه ندارد و در صورت یادگیری کامل سئو و بهینه سازی سایت می توانید به صورت رایگان از این روش بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

 

2- وقتی سایت خود را بهینه می کنید درآمد اینترنتی شما را افزایش می دهد. زمانی که در اولین نتایج گوگل قرار می گیرید، با توجه به اینکه ترافیک سایت شما افزایش می یابد، درآمد اینترنتی شما نیز افزایش می یابد.

 

3- سئو و بهینه سازی سایت یکی از راه های کاملا رایگان برای افزایش بازدید سایت می باشد. زمانی که اصول سئو و بهینه سازی سایت را به طور کامل یاد بگیرید، می توانید ترافیک سایت خود را به طور نامحدود افزایش دهید.

 

۴- زمانی که سایت خود را بهینه می کنید، می توانید مخاطبان و کاربران هدف خود را به سایت خود جذب کنید. مخاطبان آن کسانی هستند که حاضرند برای محصولات و خدمات شما به شما پول بپردازند.

 

5- وقتی سایت خود را بهینه می کنید دیگر نیازی به هزینه های اضافی مانند تبلیغات ندارید. اگر بودجه تبلیغاتی نداریم پیشنهاد می کنیم روی سئو سایت خود کار کنید و سعی کنید مبحث سئو و بهینه سازی سایت را به طور کامل یاد بگیرید.

 

اکنون که متوجه شدید چرا سئو مهم است، پیشنهاد می کنیم با من همراه باشید تا بتوانیم شما را با سئو و بهینه سازی سایت بیشتر آشنا کنیم.

 

بهینه سازی وب سایت چیست؟

 

نکته سئو و بهینه سازی سایت این است که سایت شما در اولین نتایج گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما نمایش داده شود. برای اینکه بتوانید سایت خود را در اولین نتایج گوگل قرار دهید، باید به فکر بهینه سازی سایت خود باشید.

 

در هر زمینه ای که کار می کنید، مخاطبان و کاربران زیادی هستند که نیازهای خود را در آموزش سئو گوگل جستجو می کنند و کافی است سایت خود را برای حضور در اولین نتایج گوگل بهینه سازی کرده باشید.

 

برای اینکه در اولین نتایج گوگل دیده شوید، باید نسبت به سایر سایت ها بهتر عمل کنید و برای سئو و بهینه سازی سایت خود وقت بگذارید.

 

برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای باید تمامی مراحل سئو و بهینه سازی سایت را به صورت کاملا حرفه ای یاد بگیرید. به طور کلی سئو و بهینه سازی در سایت به سه مرحله انتخاب کلمه کلیدی، سئو داخلی یا بهینه سازی در سایت و سئو خارج از سایت یا بهینه سازی خارج از سایت تقسیم می شود.

 

برای اینکه در اولین نتایج گوگل دیده شوید، باید تمام مراحل سئو را به طور کامل یاد بگیرید. برای یادگیری موضوعات سئو می توانید از منابع مختلفی مانند آپارات یا حتی یوتیوب استفاده کنید.

 

البته اگر می خواهید سئو را به صورت حرفه ای بیاموزید، حتماً به شما پیشنهاد می کنم دوره آموزش سئو سایت آکادمی را که کاملا رایگان است شرکت کنید. البته در ادامه شما را با مراحل سئو و بهینه سازی سایت آشنا می کنیم. پس با من باش

 

چرا سئو مهم است؟ (مراحل سئو سایت)

همانطور که گفتیم سئو و بهینه سازی سایت به سه مرحله تقسیم می شود. برای رتبه در گوگل و برای دوست بهینه سازی سایت، سئوی داخلی یا در سئوی صفحه است، مجموعه کارهایی که باید در سایت خود انجام دهید تا آن را برای گوگل بهینه کنید، درآمد داخلی می گویند. در ادامه شما را با مبحث سئو داخلی با جزئیات بیشتری آشنا می کنیم.

 

و مرحله سوم سئو خارجی سایت یا سئو خارج از صفحه است. به مجموعه کارهایی که خارج از سایت خود برای بهینه سازی آن برای گوگل انجام می دهید سئو خارجی می گویند.

 

اکنون که دقیقاً متوجه شدید سئو و بهینه سازی سایت چیست، در ادامه شما را با این سه مرحله آشنا می کنیم. با من باش

 

1- انتخاب کلمات کلیدی در بهینه سازی سایت

اولین قدم در سئو و بهینه سازی سایت، انتخاب کلمات کلیدی برای سایت شماست. کلمات کلیدی کلماتی هستند که مخاطبان و کاربران برای رفع نیازهای خود در گوگل جستجو می کنند. در این مرحله باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنید و سعی کنید سایت خود را برای کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید بهینه کنید تا به مرور زمان برای آن کلمات رتبه بندی شود.

 

راه های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی در سئو وجود دارد. برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی، می توانید از ابزارهایی مانند برنامه ریز کلمات کلیدی، kwfinder، keywordtool .io یا حتی خود گوگل استفاده کنید. ساده ترین راه برای انتخاب کلمات کلیدی، انتخاب کلمات کلیدی برای سایت خود از طریق گوگل است. برای انتخاب کلمات کلیدی از این طریق، باید کلمه کلیدی اصلی خود را در گوگل جستجو کنید و در پایین صفحه گوگل یک سری کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می دهد.

 

کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می کند ممکن است بهترین کلمات کلیدی برای سایت شما باشند. بزرگترین اشتباهی که بسیاری از دوستان در این زمینه مرتکب می شوند این است که پس از ساخت سایت خود به شدت روی کلیدواژه های اصلی کار می کنند و فکر می کنند سایت تازه ایجاد شده می تواند برای چنین کلمات کلیدی رتبه بندی کند.

 

برای اینکه بتوانید از کلمات کلیدی اصلی و سخت استفاده کنید، باید کلمات کلیدی سایت خود را به درستی انتخاب کنید. راز اصلی رتبه بندی برای کلمات کلیدی سخت این است که ابتدا باید روی کلمات کلیدی آسان کار کنید و بعد از کار روی کلمات کلیدی آسان، رتبه بندی کنید. سپس روی کلمات متوسط ​​کار کنید و بعد از اینکه روی کلمات متوسط ​​رتبه بندی کردید، روی کلمات سخت سخت کار کنید.

 

رتبه بندی برای کلمات سنگین می تواند ماه ها تلاش کند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنم پس از راه‌اندازی سایت، حتماً روی کلمات کلیدی آسان کار کنید. بنابراین در اولین قدم باید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

 

2- بهینه سازی و سئوی داخلی سایت

بعد از اینکه کلمات کلیدی سایت خود را انتخاب کردید، در این مرحله باید به فکر بهینه سازی داخلی سایت خود باشید. منظور از بهینه سازی در سایت به این معنی است که مجموعه کارهایی که برای بهینه سازی سایت خود برای گوگل باید انجام دهید، بهینه سازی در سایت می گویند.

 

مهمترین عامل در بهینه سازی در سایت، تولید محتوای جامع و هدفمند است. برای هر کلمه کلیدی که انتخاب می کنید باید محتوای کامل و جامع بنویسید. برای رتبه بندی در اولین نتایج گوگل، محتوایی که تولید می کنید باید کامل تر و جامع تر از محتوای رقبای شما باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از شروع تولید محتوا، کلمه کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید و محتوای رقبای خود را بررسی کنید.

 

مثلا اگر کلمه کلیدی من آموزش تولید محتوا باشد. و من می خواهم برای این کلمه کلیدی محتوای کامل و جامع بنویسم. در مرحله اول آموزش ساخت محتوای کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کنم و محتوای رقبای خود را بررسی می کنم. برای اینکه در اولین نتایج گوگل دیده شوید، محتوای شما باید کاملتر و جامع تر از محتوای رقبای شما باشد.

 

مبحث تولید محتوا مهمترین مبحث سئو داخلی و حتی سئو محسوب می شود. محتوایی که تولید می کنید باید بر اساس نیاز مخاطبان شما تولید شود. این بدان معناست که مخاطبان شما باید پس از خواندن مطالب شما راضی باشند. اگر بتوانید چنین محتوایی ایجاد کنید، مطمئن باشید که خیلی زود در اولین نتایج گوگل دیده می شود.

 

علاوه بر اینکه محتوایی که تولید می کنید باید محتوای کامل و جامع باشد، باید تمامی فاکتورهای سئو داخلی را در آن رعایت کنید. برای مثال، حتما از تصاویر مرتبط با محتوایی که نوشته اید در محتوای خود استفاده کنید. بهینه سازی تصاویر محتوای خود را فراموش نکنید. از تگ های h2 و h3 به درستی استفاده کنید. سعی کنید در محتوای خود به محتوای داخلی سایت خود لینک داخلی بدهید. در محتوایی که تولید می کنید سعی کنید به منابع معتبری که اعتماد زیادی دارند اعتبار بدهید. این کار باعث می شود که در اولین نتایج گوگل مورد توجه قرار بگیرید. سعی کنید هر از چند گاهی یا ماهی یک بار محتوای قدیمی سایت خود را به روز کنید. این باعث افزایش تعداد بازدید شما می شود محتوای شما باید با کیفیت باشد، باید شروع به ساخت بک لینک برای سایت خود کنید. برای ساخت بک لینک، نیازی به هزینه های اضافی مانند خرید گزارش و خرید بک لینک ندارید. شما می توانید بک لینک رایگان برای سایت خود به صورت رایگان ایجاد کنید. برای ساختن بدن خود می توانید از سیستم های وبلاگ ایرانی و خارجی استفاده کنید یا می توانید به انجمن ها بپیوندید و به سایت خود لینک دهید.

 

نتیجه

 

سئو و بهینه سازی سایت نقش بسیار مهمی در کسب و کار اینترنتی دارد. برای اینکه بفهمید چرا سئو مهم است، اگر این مقاله را نخوانده اید، پیشنهاد می کنم یک بار آن را بخوانید. برای اینکه بتوانید سایت خود را بهینه کنید باید این سه مرحله سئو را یاد بگیرید و طبق این سه مرحله سایت خود را بهینه کنید. با بهینه سازی سایت خود می توانید ترافیک زیادی را به سمت آن هدایت کنید. اگر می خواهید به صورت کاربردی به مبحث سئو نگاه کنید، حتما به شما پیشنهاد می کنم دوره آموزشی کاملا رایگان سئو آکادمی را بگذرانید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.