ایجاد یک وب سایت یا ایجاد یک فروشگاه آنلاین قوی تاثیر مثبت و مهمی در کسب و کار شما و جذب مخاطبین شما خواهد داشت. در اینجا قصد داریم خدماتی که سپاهان گستر می تواند در این زمینه ارائه دهد را به اختصار بیان کنیم.
مطالب ارائه شده در این چند سطر صرفا جهت آشنایی اولیه با موضوع ساخت وب سایت و مراحل آن می باشد، می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر در مورد آن با کارشناسان شرکت سپاهان تماس حاصل نموده و نوع وب سایت و انتخاب را انتخاب نمایید. . پورتال مورد نیاز شما، لطفا با گستر تماس بگیرید. هدف ما ارائه بالاترین کیفیت خدمات است، زیرا هر خروجی وب سایت از سیستم طراحی وب این شرکت دارای گواهی سابقه کاری آن شرکت خواهد بود.
 
اما در مبحث طراحی سایت ابتدا به زیرساخت ها و الزامات پیش طراحی و پیاده سازی می پردازیم سپس مراحل طراحی را به اختصار توضیح می دهیم و در نهایت نکاتی را در مورد مراحل پس از طراحی بیان می کنیم.
 
شرح خدمات طراحی سایت
 
ابتدا به یک نام برای سایت خود نیاز دارید و آن نام منحصر به فرد به همراه پسوند آن به عنوان نام دامنه شما ثبت می شود.
لازم به ذکر است که دامنه باید به صورت سالیانه تمدید شود و هزینه تمدید برابر با هزینه ای است که در ابتدا پرداخت می شود.
به عنوان مثال قیمت ثبت دامنه ملی ir حدود 5000 تومان و قیمت ثبت دامنه com تجاری حدود 40000 تومان است. که همان قیمت باید در سال های بعد پرداخت شود (قیمت دامنه های بین المللی بسته به نرخ ارز متفاوت است)
 
با توجه به توضیحات ارائه شده، قطعا بهتر است هر وب سایتی بسته به زمینه ای که در آن فعالیت می کند، دامنه مربوط به کار خود را ثبت کند. البته نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که با توجه به فراوانی دامنه های com، بهتر است آن دامنه را در صورت رایگان بودن برای سایت خود ثبت کنید، زیرا اگر وب سایت شما رشد کند، در طولانی مدت آن دامنه را ثبت نمی کنید. می تواند برای شما مشکلات زیادی ایجاد کند. برای مثال اگر می خواهید یک سایت فارسی داشته باشید بهتر است دامنه های ir و com را ثبت کنید تا بعد از شما شخص دیگری دامنه ای با پسوند متفاوت ثبت نکند و این مشکل برای شما مشکلی ایجاد نکند.
 
مقایسه دامنه های ir و .com:
دامنه های فوق از نظر کارایی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و شما می توانید بر اساس نوع مخاطب در هنگام انتخاب پسوند خود تصمیم بگیرید. البته این دامنه ها از نظر سئو تفاوت اساسی دارند که در قسمت بعدی توضیح خواهم داد. به طور کلی اگر سایت شما یک سایت تجاری است و مخاطبان آن مربوط به ایران نیستند نیازی به ثبت دامنه با پسوند ir ندارید وگرنه بهتر است هر دو پسوند را ثبت کنید.
 
تفاوت دامنه های ir، com و co از نظر سئو:
مهمترین تفاوت این سه نوع دامنه بر اساس نوع مخاطبی است که دارند. گوگل و سایر موتورهای جستجو همیشه سعی می کنند بهترین پاسخ ممکن را به جستجوی کاربر ارائه دهند و به همین دلیل یکی از معیارهای اصلی که دارند، مطابقت پرس و جو کاربر با عبارت جستجو شده است.
یکی از راه‌های سازگاری با این موضوع، در نظر گرفتن شرایط مکان است، برای مثال، اگر کاربری در نیویورک به دنبال یک پیتزافروشی است، باید اطلاعاتی درباره پیتزافروشی‌ها در نزدیکی محل خود پیدا کند و کاربر دیگری که در لندن است به دنبال یک پیتزافروشی است. او باید اطلاعات مختلف مربوط به موقعیت مکانی خود را ببیند.
گوگل در ابزارهای وب مستر خود به مدیران سایت این امکان را داده است که کشور مورد نظر خود را انتخاب کنند تا نتایج گوگل بالاتر از سایر وب سایت ها برای مخاطبینی که در آن کشور جستجو می کنند ظاهر شود. برای دسترسی به این بخش کافیست در تنظیمات سایت Webmaster Tools کشور مورد نظر را انتخاب کنید.
 
 
نکته بعدی جایی است که سایت شما باید آپلود شود. هزینه این فضا بسته به حجم مورد نیاز سایت شما و کیفیت سرور مورد استفاده متفاوت است. این قیمت و همچنین هزینه دامنه باید سالانه پرداخت شود.
سرورهای سپاهان گستر در یکی از معتبرترین دیتاسنترهای ایران قرار دارند و از نظر امنیت و سرعت در بالاترین کیفیت قرار دارند.
برخی از مزایای اصلی خدمات هاست در ایران عبارتند از:
 
عدم امکان تحریم: با توجه به میزبانی سایت ها در داخل کشور، امکان قطع دسترسی به دلیل تحریم های سرویس دهندگان خارجی موثر نیست. البته نرم افزار و سیستم عامل یا کنترل پنل ... شامل نمی شود مگر اینکه در داخل تولید شود. اما داشتن سرور اختصاصی در ایران به دلیل دسترسی مستمر به اطلاعات و پشتیبان گیری یک مزیت بزرگ محسوب می شود.
 
دسترسی پرسرعت به سایت ها هنگام مشاهده از بستر اینترنت ایران: