خدمات سئو شامل مواردی است که به طور مستقیم و غیر مستقیم با سئو سایت مرتبط است. حتی تبلیغات تلویزیونی که بسیاری از شرکت ها انجام می دهند برای بهبود سئو سایت خود انجام می شود. این نیز بخشی از خدمات سئو سایت است.

 
به دلیل عدم وجود اطلاعات نادرست، برخی از دوستان معتقدند که خدمات سئو فقط شامل لینک سازی و تولید محتوا می شود. که در واقع اصلا اینطور نیست! شاید این دو مورد نقش زیادی در سئو داشته باشند، اما همه چیز در سئو نیست.
 
اکثر دوستانی که اطلاعات درستی در مورد سئو ندارند، سئو را در لینک سازی و تولید محتوا خلاصه می کنند. به همین دلیل شرکت های خدمات سئو درک درستی از خدمات سئو و بهینه سازی ندارند. البته گاهی ممکن است سرشان را از دست بدهند!
 
در این مقاله قصد دارم شما را با خدمات سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو آشنا کنم. همچنین در مورد هزینه خدمات سئو و لیست خدمات سئو که باید در مورد آنها بدانید صحبت خواهم کرد.
 
 
 
خدمات سئو چیست؟
خدمات سئو چیست؟
 
خدمات سئو یا خدمات بهینه سازی سایت معمولاً شامل فرآیندی است که وب سایت مورد نظر را در موقعیت های بالایی در موتور جستجوی گوگل قرار می دهد که معمولاً این خدمات توسط کارشناسان سئو و شرکت های خدمات سئو ارائه می شود.
 
این فرآیند شامل سئو داخلی یعنی. ایجاد محتوا، لینک سازی داخلی، اصول نشانه گذاری به سئو خارجی به عنوان مثال. لینک بیلدینگ و سئو برندینگ
 
معمولا خدمات سئو ارائه شده توسط شرکت های سئو شامل سئو فنی، سئوی داخلی، سئو خارجی یا سئو خارج از صفحه، سئو محلی و مشاوره سئو می باشد. البته هر کدام را به تفصیل توضیح خواهم داد.
 
 
 
خدمات سئو سیاه شامل چه مواردی است؟
خدمات سئو سیاه وجود دارد که ناخودآگاه بسیاری از دوستان در دام شرکت های ارائه دهنده این نوع خدمات می افتند. به طور کلی خدمات سئو کلاه سیاه شامل هر فعالیتی است که در سایت مشتری با هدف کسب رتبه خوب گوگل در مدت زمان کوتاه انجام می شود.
 
معمولا شرکت هایی که خدمات سئو سیاه را به مشتریان خود ارائه می کنند، شرکت های قابل اعتمادی نیستند. اکثر این شرکت ها از روش های خطرناک و قدیمی در سئو سایت برای افزایش رتبه سایت در گوگل استفاده می کنند.
 
به همین دلیل اکثر پروژه های سئوی آنها در آینده با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد و در نتیجه مشتریان ناراضی آنها روز به روز افزایش خواهند یافت. این مشکل به طور مستقیم بر کاهش اعتماد مردم به شرکت های صادق در ارائه خدمات سئو تاثیر می گذارد!
 
پس دلیل اینکه در ابتدای مطلب گفتم برخی از دوستانی که اطلاعات کافی در مورد خدمات سئو ندارند ممکن است ضرر و زیان زیادی را متحمل شوند به شرح زیر است. البته بعدا در این مورد بیشتر توضیح خواهم داد.
 
 
 
خدمات سئو شامل چه مواردی است؟
لیست خدمات سئو
 
 
 
به طور کلی خدمات سئو شامل موارد زیر است:
 
تجزیه و تحلیل و بررسی رقبا
تدوین استراتژی سئو
تدوین استراتژی تولید محتوا
طراحی UI و UX
اتصالات ساختمان
سئو فنی
سئوی محلی
برندسازی در سئو
مشاوره سئو
 
 
البته خدمات سئوی ارائه شده توسط شرکت های سئو با توجه به زمینه کاری و نوع کسب و کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، سئوی محلی برای برخی از مشاغل ضروری است. به عنوان شرکت هایی که در شهرهای مختلف کشور خدمات ویژه ای ارائه می دهند.
 
همچنین خدمات سئوی ارائه شده توسط شرکت ها بنا به درخواست شما قابل تغییر است. آموزش سئو به عنوان مثال، اگر سایت شما قدیمی است و چندین سال است که فعال بوده اید، ممکن است نیازی به توسعه استراتژی محتوا یا تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی کسب و کار خود نداشته باشید.
 
البته بسیاری از دوستان نیز پکیج کامل خدمات سئو را از شرکت های سئو می خواهند.
 
 
 
تجزیه و تحلیل و بررسی رقبا
اول از همه، تجزیه و تحلیل رقبای فعلی SEO شما بسیار مهم خواهد بود. معمولاً اولین و مهمترین کاری که شرکت های سئو باید انجام دهند بررسی وضعیت سئوی رقبای شماست. این مهم ترین کار و اولین قدم در انجام خدمات سئو می باشد.
 
از آنجایی که امکان اعمال مراحل زیر وجود ندارد. تدوین استراتژی سئو برای یک سایت تا زمانی که مطالعه مناسبی از رقبای فعلی انجام شود. همه چیز به شرکت کنندگان بستگی دارد. چگونه و چرا آنها در موقعیت خوب فعلی خود قرار دارند.
 
بررسی سئو سایت های رقیب از بررسی محتوا و ساختار سایت گرفته تا لینک های داخلی و لینک های خارجی و میزان محبوبیت در شبکه های اجتماعی که تمامی این موارد بر عهده شرکت ارائه دهنده خدمات سئو و بهینه سازی سایت می باشد.
 
اگر وب سایت شما به تازگی ایجاد شده است و قصد استفاده از خدمات سئو را دارید، این قسمت از خدمات بهینه سازی سایت برای شما بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. زیرا اساس کار سئو و به طور کلی دیجیتال مارکتینگ، تحلیل رقبا است.
 
 
 
تدوین استراتژی سئو
پس از بررسی و تحلیل سئوی سایت های رقبا، می توانید بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از نظرسنجی های انجام شده، استراتژی سئو را تدوین کنید.
 
یکی از مهمترین چیزهایی که